Maj-miesiacem Maryi

Ty, która kwieciem majowym swe szaty
Przystrajasz: ludu Patronko odwieczna,
Co ziemię w maju przyozdabiasz w kwiaty,
Kiedy nam wiosna zakwita słoneczna,
I kiedy ziemia budzi się uśpiona,
Bądź pozdrowiona…!

Parafia Kurzelów Pomaga

Kogo wspieramy?

Grupa dziesięciu rodzin parafii Kurzelów postanowiła wspierać przez najbliższych sześć miesięcy Syryjską rodzinę chrześcijańską KHACHKZIAN. Ojciec rodziny MANVEL KHACHKZIAN ma 39 lat i mieszka w Aleppo z żoną TAMAR 35 lat. Mają dwójkę dzieci: MARIA 12 lat i ZAVEN 10 lat. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. Kolejna grupa siedmiu rodzin wspiera drugą rodzinę Syryjską. FIRAS KARAM RSTOM mieszka również w Aleppo wraz z żoną i trójką dzieci. Nie mają pracy i nie posiadają żadnych źródeł dochodu.  Od maja grupa kolejnych ośmiu rodzin wspiera trzecią rodzinę Syryjską. Ojciec rodziny LOUIS JALAL ANWAR z żoną MALAKE ABDELAHHAD NAMO mieli trójkę dzieci, jedno z nich zginęło w trakcie działń wojennych. W czasie bombardowania strcili również mieszkanie i jego wyposażenie. Rodzina mieszka w Alleppo.

W mieście od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodziny potrzebują środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują także zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście oraz żywność, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga.

Wpłaty na konto parafii nr. 60 8525 0002 0000 0011 7883 0001

Wpłata każdorazowo z dopiskiem „RODZINA RODZINIE imię, nazwisko” do końca miesiąca lub jednorazowo z zaznaczeniem np. 6 x deklarowana kwota.

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich

najmniejszych,Mnieście uczynili”

Ewangelia wg św. Mateusza