V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Intencje Mszy św.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

1. w poniedziałek, św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,

patronki Europy;

1. w czwartek, św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

2. w piątek, Uroczystość NMP, Królowej Polski, porządek Mszy św. jak w każdą

niedzielę, odpust w par. Januszewice; jest to także pierwszy piątek

miesiąca, spowiedź podczas każdej Mszy św.

1. w sobotę, wspomnienie św. Floriana męczennika, odpust w par. Czarnca.

1. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.00. W niedzielę, pierwszą miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

1. Jak każdego roku, w dniu pierwszym maja, rozpoczynamy nabożeństwo do Matki Bożej Loretańskiej. Na wspólną modlitwę zapraszamy w dni powszednie na godz. 18.00, natomiast w niedziele i święta na godz. 16.00. Zachęcam również do tej modlitwy przy figurach i krzyżach na terenie parafii.

1. Zgodnie z tradycją w maju dokonujemy poświęcenia pól uprawnych. W najbliższą niedzielę poświęcimy pola w Dankowie Dużym o godz. 17.30 przy krzyżu w pobliżu posesji 41 i 42 oraz o godz. 18.00 przy kapliczce. W modlitwie o dobre plony powinniśmy brać udział wszyscy, ponieważ wyrażamy w ten sposób troskę o dobro wspólne a ponadto każdy z tych plonów w jakiś sposób korzysta. Zachęcam jeszcze raz do udziału w obrzędzie poświęcenia pól.

1. Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Dankowa Dużego za sprzątanie kościoła w dniu wczorajszym i za ofiarę na kwiaty a nowożeńcom za kwiaty. Na najbliższą niedzielę świątynię przygotowują kolejni mieszkańcy Dankowa.

1. Do nabycia są gazety: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

Kurzelów dn. 28.04.2024 r.